44 738 66 33
505 378 577



Obecnie język angielski jest wszechobecny, dlatego tak ważne jest rozpoczęcie nauki od najmłodszych lat. Domowe Przedszkole stwarza warunki do zabawy językiem, co w przyszłości zaowocuje efektywną komunikacją. Dzieci wchodzą w świat języka angielskiego, jakby wkraczały w świat baśni i czarów. Słuchając pojedynczych wyrazów oraz krótkich fraz, przyzwyczajają się do późniejszego ich odtwarzania. Zadaniem naszego przedszkola jest przygotowanie dzieci do świadomej nauki języka, która ma im się kojarzyć z przyjemnością i radością. Jednocześnie wkrótce zaczną dostrzegać, że dzięki znajomości podstawowych zwrotów można się porozumieć, co będzie stanowiła dla nich olbrzymi powód do dumy. Stosowanie metody TPR (Total Physical Response), jako głównego sposobu nauczania jest niezwykle motywujące dla dzieci i angażuje je w każdy możliwy sposób. Dzieci uwielbiają ruch, co mogą wykorzystać w 100% jednocześnie ucząc się języka angielskiego. Stwarzamy naturalny świat zabawy przyjazny dziecku, a do tego pełniący głównie funkcję edukacyjną. Ze względu na rozwijające się dopiero i jeszcze trudne w pełni do określenia wiodące zmysły w uczeniu się, nauczyciel oddziałuje na dzieci na wiele sposobów jednocześnie: reagowanie ruchem, śpiew, rymowanki, malowanie, opowiadania, historyjki, karty obrazkowe, plakaty, krótkie projekcje filmowe w wykonaniu rodzimych lektorów. Z takiej lekcji dziecko z pewnością będzie wychodzić z uśmiechem na ustach.




Muzyka jest bardzo ważnym elementem edukacji przedszkolnej. Dzieci dzięki niej mogą swobodnie wyrażać swoje emocje. Bardzo ważne jest to, aby nie ograniczać dzieciom takiej swobody. Zajęcia muzyczne w Domowym Przedszkolu są prowadzone na płaszczyźnie różnych metod. Przede wszystkim są to metody Carla Orffa i Émile Jaques-Dalcroze'a (i nie tylko). Dzięki tym metodom dzieci mają warunki do tego, aby swobodnie wyrażać różne zjawiska muzyczne. Większość ćwiczeń (zabaw) opiera się na improwizacji. Istotne jest również wyrażanie za pomocą własnego ciała różnych sytuacji muzycznych. Na zajęciach bardzo dużo bawimy się w muzyczne gry, słuchamy różnych zjawisk i naśladujemy je. Wyobrażamy sobie co przypomina nam muzyka. Uczymy się również nazw różnych instrumentów perkusyjnych i potrafimy na nich grać. Dużo słuchamy i potrafimy się relaksować przy muzyce. Istotą zajęć muzycznych jest to, iż od samego początku (od momentu, kiedy dzieci wchodzą na salę) dzieci obcują z muzyką. Podczas zajęć mało się mówi za to większość pytań, czy wypowiadanych zdań jest śpiewana. Służy to wyrabianiu odpowiedniego poczucia słuchu u dzieci. Im więcej muzyki tym lepsze poczucie tonalności. Najważniejszą zasadą jest to – im wcześniej zacznie się odpowiednia edukacja muzyczna dzieci, tym lepsze będą efekty. Dzieci podczas zajęć nie mogą być do niczego zmuszane. Muzyka musi być z przyjemnością odbierana i odtwarzana. Najważniejszy jest uśmiech na twarzach dzieci!


Dzieci bardzo lubią wykonywać różnego rodzaju prace plastyczne. Dzięki nim mogą namalować coś dla swoich bliskich i podarować im to. Prace manualne mają na celu przede wszystkim rozwijanie sprawności paluszków naszych milusińskich. Rozwijają one również poczucie estetyczne tego co się wykonało. Dzieci tworzą swoje prace i mogą porównać je z pracami innych. Dzięki takim pracom dzieci wyrażają siebie. Mogą używać takich kolorów jakie najbardziej lubią. Rozpoznają te kolory, potrafią je nazwać. Dzieci wiedzą, że kolory można mieszać, dzięki czemu powstają zupełnie nowe. Podczas zajęć malujemy farbami, kredkami, pastelami, lepimy z plasteliny. Ale również malujemy nicią, piłką, robimy wyklejanki. Tworzymy drzewa różnych pór roku, używamy tuszu do malowania, robimy mozaiki, wycinamy z papieru. Tworzymy obrazki na różne okazje. Odciskamy również stempelki z gąbki, ziemniaczka, styropianu. Robimy również frotaże odciskając pieniążki, liście i inne przedmioty na karteczce. Często również pracujemy razem tworząc wspólną pracę, dzięki temu pomagamy sobie wzajemnie. Efekty naszej pracy można oglądać w naszej przedszkolnej galerii.


Program pracy logopedycznej nastawiony jest na wspieranie edukacyjne dzieci z problemami logopedycznymi, ze zwróceniem uwagi na zakres zaburzeń, potrzeby i ich możliwości. Koncepcja realizowanego programu eksponuje działalność skierowaną na prawidłowy rozwój mowy, który wpływa na rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy dziecka, zaspokojenie potrzeby akceptacji i sukcesów, poczucie własnej wartości, budowanie więzi i kontaktów z rówieśnikami. Podstawą działań jest wytworzenie atmosfery życzliwości i zaufania. W programie uwzględniono zasady, metody, formy i środki swoiste dla terapii logopedycznej. Program zajęć oprócz funkcji terapeutycznej -pełni również funkcję profilaktyczną. Jego elementy mogą wprowadzać nauczyciele na zajęciach celem wspierania terapii logopedycznej oraz rozwijania mowy i myślenia dzieci. Program zakłada współpracę z nauczycielami, rodzicami, laryngologiem i lekarzami innych specjalności (porady dla nauczycieli i rodziców, konsultacje, zgłaszanie problemów logopedycznych).




Katecheza jest szczególnym spotkaniem z Bogiem. Program nauczania religii w przedszkolu uwzględnia rozwój psycho-fizyczny dziecka, starając się być w zgodzie z przeżywanymi przez nie emocjami i relacjami w rodzinie oraz grupie rówieśniczej. Nasze zajęcia religii są dla przedszkolaka wprowadzeniem do życia religijnego, jak również wyjaśnieniem zjawisk, praktyk, które już od najmłodszych lat zauważa w swoim najbliższym otoczeniu. Ponadto celem zajęć nie jest tylko poznanie Boga, ale także kształtowanie podstawowych wartości: miłości do rodziców, przyjaźni, koleżeństwa, uczciwości, mówienia prawdy itp. Na zajęciach wykorzystujemy różne metody i pomoce, ułatwiające przedszkolakom zrozumienie przedstawianych treści. Dzięki właściwym sposobom nauki przystosowanym do wieku, dziecku łatwiej otwierać się na Boga i budować z Nim właściwą relację, zwracać się do Niego w modlitwie, podejmować dialog z innymi, poznawać zwyczaje chrześcijańskie związane z obchodami roku liturgicznego i przyswajać pierwsze pojęcia religijne.